Obchodní pilot letounů CPL

Pilotovat v klasické letecké dopravě vícemístná letadla je už pořádné sousto. Není to ale nic, co bychom společně nezvládli. Tím hlavním, tedy absolvováním kurzu pro zisk certifikace CPL, projdete pod dohledem zkušených odborníků přímo v našem kurzu.

 

 

Cena bez DPH
109900,- Kč

Požadavky na žáka

Věk minimálně 18 let a vlastnictví platného průkazu telefonisty.
Aktuálně platné posouzení zdravotní způsobilosti I. třídy.
Absolvovaný kurz teoretických znalostí v rozsahu CPL či ATPL.
Platný pilotní průkaz kategorie PPL(A) - Zde je potřeba absolvovat celkem 150 hodin letu - z toho 50 hodin ve funkci velitele letadla v letounech. V  rámci tohoto segmentu musí nejméně 10 hodin představovat navigační let

Průběh kurzu

Teoretická část

Celková hodinová dotace teoretického segmentu je 200 hodin. Ty však mohou být součástí výuky teorie kurzu ATPL v rozsahu 650 hodin. V  případě, že jste držitelem certifikace IR, je teoretická část kurzu ATPL zkrácená na celkem 450 hodin výuky.

Praktická část

V sekci letecké praxe tohoto kurzu je nutné odlétat celkem 25 hodin. 20 hodin letu je realizováno na letadlu Cruiser PS-28  a 5 hodin na letounu Piper P28R. Pokud však již vlastníte licenci IR, stačí odlétat 15 hodin. Poměr je odpovídající, tedy 10 hodin na Cruiseru PS-28 a 5 hodin na P28R.

 

Náš team

Dohromady nás spojují především léta zkušeností, ale i fakt, že létat nás pořád nesmírně baví. Jsme profesionálové, pro které je létání i koníčkem. Svou zkušenost nepoměřujeme pouze počtem nalétaných hodin, ale hlavně schopností předat Vám všechny informace a tipy, které o letadlech a létání máme. Na začátku každý potřebuje podat pomocnou ruku. A proto jsme tady my.